Przemek Prucnal | GALERIA

Przemek Prucnal, to człowiek, którego muzykę czuć nawet na zdjęciach! Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wywiadu, który przeprowadziła Renata Głowacka. Premiera rozmowy już w ten wtorek, 10 października, o 19:00!

Nasz gość to utalentowany skrzypek, który pasją do muzyki zaraził się już w wieku siedmiu lat. Edukację muzyczną rozpoczął Szkole Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Jego rozwijająca się kariera muzyczna przekształciła się w fascynującą podróż przez różne etapy edukacji i wydarzenia artystyczne. Naukę kontynuował w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. Od 2019 roku Przemek skupił się na doskonaleniu swoich umiejętności pod okiem skrzypka wirtuoza, dr. Mariusza Patyry, co stanowiło kolejny ważny krok w jego muzycznej karierze. Kontynuując swoją pasję i rozwijając warsztat, Przemek Prucnal rozpoczął studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie jego mentorem jest również dr Patyra.

Jego talent muzyczny nie ogranicza się tylko do muzyki na uczelni. Przemek aktywnie uczestniczył w różnych projektach artystycznych i wydarzeniach, obejmujących koncerty w różnych miejscach, od kościołów po renomowane sale koncertowe, takie jak Filharmonia Krakowska czy Sydney Opera House, gdzie występował z Sydney Symphony Orchestra. Uczestniczył także w wielu kursach i warsztatach muzycznych, podczas których miał okazję pracować z wybitnymi artystami ze świata muzyki.

Jego liczne sukcesy w konkursach skrzypcowych, w tym zdobycie Grand Prix i Nagrody Specjalnej na “XV Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów”, 1. nagroda na “IV Ogólnopolskim Konkursie Talenty Skrzypcowe”, oraz uzyskanie stypendiów od różnych instytucji, w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, świadczą o wyjątkowym talencie i zaangażowaniu Przemka w muzykę. Udało mu się również uzyskać stypendium prestiżowego programu Narodowego Centrum Kultury “Młoda Polska”. Przemek Prucnal to młody skrzypek, który zdobywa uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, kontynuując swoją pasjonującą podróż przez świat muzyki.

Zobacz już dziś zdjęcia z wywiadu!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content