Przemek Prucnal | KONCERT

Dworek TV zaprasza na koncert – naszym gościem jest utalentowany Przemek Prucnal, który przygotował dla Was koncert skrzypkowy. Premiera już w ten wtorek, 7 listopada, na kanale Dworek TV!

Przypomnijmy sylwetkę naszego gościa: Przemek Prucnal rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku siedmiu lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Następnie, od 2015 roku, kontynuował swoją edukację muzyczną w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. W 2019 roku rozpoczął pracę nad doskonaleniem swojego warsztatu skrzypcowego pod okiem skrzypka wirtuoza, maestro dr Mariusza Patyry. W październiku 2021 roku Prucnal rozpoczął studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie jego mentorem jest właśnie dr Mariusz Patyra.

Nasz gość aktywnie uczestniczył w wielu projektach i wydarzeniach artystycznych, takich jak koncerty cyklu “Młodzi w Mieście” oraz koncerty “Poranki Muzyczne”. Występował zarówno w kościołach Św. Salwatora w Krakowie i Św. Pawła w Wieliczce, wykonując koncerty skrzypcowe J.S. Bacha i A. Vivaldiego z towarzyszeniem orkiestr barokowych, jak i na scenach prestiżowych miejsc, takich jak Filharmonia Krakowska, Dwór w Dołędze, Dworki Białoprądnickie, czy Dworek Kępińskich. Przemek Prucnal zyskał także uznanie na scenie międzynarodowej – występował w Sydney Opera House z Sydney Symphony Orchestra pod batutą Tianyi Lu.

Zapraszamy na premierę o 19:00!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content