Łukasz Wiśniewski | WYWIAD

Od lat uznawany jest za jednego z najlepszych harmonijkarzy w kraju, a także za zupełnie przeciętnego ukulelistę (wg swojej prywatnej opinii). Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów – kolejnym gościem Renaty Głowackiej w programie „Świat na głowie” będzie Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski. Premiera odcinka – 12 stycznia 2021 r. o godz. 18.00 na kanale YouTube Dworek TV.

Łukasz Wiśniewski to wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów, jak również jeden z najbardziej utytułowanych polskich harmonijkarzy. Jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach za swój kunszt instrumentalny (już w 2005 roku, w wieku 22 lat, zdobyte Grand Prix międzynarodowego festiwalu harmonijki ustnej Bydgosz Harmonica Meeting). Corocznie wyróżniany w prestiżowych rankingach prowadzonych przez czasopismo “Twój Blues” w kategorii najlepszy wokalista, najlepszy harmonijkarz oraz zespół roku. Lider zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek super-grupy Harmonijkowy Atak.

W 2019 roku album “Going away” grupy Krakow Street Band był nominowany do nagrody Fryderyki w kategorii Album roku Blues/Country.

Muzyk opowie o trudnym dla artystów okresie pandemii, ale i wsparciu wiernych fanów, czy o wykorzystaniu czasu kwarantanny na budowanie bliskiej relacji z dzieckiem. W rozmowie cofniemy się też do początków historii Krakow Street Band, poruszymy temat czworonogów, porozmawiamy o literaturze i nietypowym hobby – kolekcjonowaniu szklanych ryb z okresu PRL-u.

Nie zabraknie też przedpremierowego wykonania utworu „Smuga” z najnowszego, powstającego jeszcze albumu.

Zapraszamy również na retransmisję koncertu zespołu Hard Times, nagranego latem 2020 r. na scenie plenerowej Dworku Białoprądnickiego.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content