Wassim Ibrahim | GALERIA

Wassim Ibrahim to urodzony w Syrii muzyk, kompozytor i pedagog, który od 2013 roku mieszka w Krakowie. Tutaj też kontynuuje rozpoczętą w Damaszku karierę naukową. W ubiegłym roku otrzymał tytuł doktora w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Od 2020 jest członkiem zwyczajnym Związku Kompozytorów Polskich. Ibrahim jest także założycielem i kuratorem amatorskiego Chóru w Kontakcie, który adresowany jest do wszystkich miłośników muzyki, bez względu na wiek, pochodzenie i umiejętności. Ponadto prowadzi też chór i orkiestrę dla dzieci w Walfdorskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie. Wraz z tą dwójką wystąpi również Ghostman – wokalista i saksofonista. Używa on głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych.

Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna, rodzi się na scenie, na oczach widzów. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce Wassim Ibrahim łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

Rozmowę prowadziła Renata Głowacka.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content