Tomasz Kudyk | WYWIAD

Jazz w jego życiu był od zawsze. Od najmłodszych lat otaczała go muzyka, płyty i magia kultowych jazzowych miejsc. Pamięta, gdy jako dziecko zaczął wchodzić w ten tajemniczy świat, ściskając dłoń Andrzeja Zauchy. Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor, aranżer i  lider formacji New Bone, będzie gościem Renaty Głowackiej w piątek, 16 kwietnia o godz. 18.00.

Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej. Niewątpliwie wpływ na to miał jego ojciec – Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. Jest liderem i założycielem kwintetu jazzowego New Bone oraz  autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół. Wspólnie nagrali sześć płyt, z których ostatni album, zatytułowany „Longing”, dedykowany jest pamięci jego Taty – Jana Kudyka. Na płycie znalazły się wyłącznie kompozycje lidera, z wyłączeniem jednego utworu – „Head Dizziness” – autorstwa Jana Kudyka, w aranżacji Wojtka Groborza. Premiera miała miejsce w marcu 2020.

Koncertował na wielu znaczących festiwalach w kraju i zagranicą. Do tej pory miał okazję współpracować i występować z takimi artystami, jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Jan Pilch, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Justyna Steczkowska, Karen Edwards, Robert Irving III, Mieczysław Szcześniak, Szymon Zychowicz, Wojtek Groborz, Paweł Kaczmarczyk, Leszek Długosz.

Podczas wywiadu Tomasz Kudyk opowiada o inspiracjach i muzycznych planach, wspomnieniach o ojcu i relacjach między nimi, niezwykłej podróży do Indii oraz o zapamiętanej z dzieciństwa magii jazzu.

Na premierę zapraszamy w piątek, 16 kwietnia, o godz. 18.00 Na kanale YouTube Dworek TV.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Patronem medialnym jest Jezzitup.pl i Województwo Małopolskie

Logotypy jazz it up i małopolska

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content