Tomasz Stawiszyński | WYWIAD

Kolejnym gościem cyklu Rozmowy Jazzkultury będzie Tomasz Stawiszyński. Autor bestsellerowych książek, filozof, publicysta, eseista. Rozmowę poprowadzi Dorota Halberda.

Od lat związany z kulturą i dziennikarstwem- prowadził programy jak „Studio Alternatywne” i „Czytelnia” w TVP Kultura w latach 2011-2017. W „Dzienniku” był redaktorem działu kultura. W redakcji Newsweeka pełnił następujące funkcje: był wiceszefem działu społecznego, szefem działu krajowego oraz szefem działu publicystyki. Współpracował również z redakcją Przekroju. Aktualnie prowadzi audycje w radiu TOKFM („Godzina Filozofów”, „Kwadrans Filozofa” i „Nasze wewnętrzne konflikty”) oraz pisze felietony dla Tygodnika Powszechnego.

Prowadzi swoją stronę internetową, gdzie znajdziecie nagrywane podcasty z serwis „Skądinąd”. Tomasz Stawiszyński rozmawia w części z nich z innymi twórcami oraz naukowcami na aktualne tematy społeczne.

Autor świetnie sprzedających się publikacji, jak „Reguły na czas chaosu”, „Misja Sowy Tosia, Franek i sekrety filozofii”, „Ucieczka od bezradności”, „Co robić przed końcem świata” czy „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”.

Tomasz Stawiszyński jest naukowo związany z filozofią oraz psychoterapii. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filozofia. W Radiu RDC prowadził audycję związaną z filozofią – „Niedziela Filozofów czyli Potyczki z Życiem”. 

Zapraszamy na wywiad z Tomaszem, który będzie dostępny na kanale Dworek TV już we wtorek 10 stycznia o 19:00!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content