Tomasz Wróbel | WYWIAD

Gościem kolejnego odcinka programu Świat na Głowie będzie Tomasz Wróbel. Wywiad poprowadziła Renata Głowacka. Zapraszamy na premierę już we wtorek 24 stycznia o 19:00 do Dworek TV!

Tomasz Wróbel jest instruktorem lotnictwa w Aeroklubie Krakowskim oraz kontrolerem ruchu lotniczego Polskiej Agencji Lotniczej. Pracuje na co dzień w krakowskich Balicach, gdzie na wieży pilnuje bezpieczeństwa setek tysięcy pasażerów rocznie. 

Na czym polega praca Tomasza? Jako kontroler ruchu pracujący na wieży, przejmuje samolot lądujący, aby zapewnić bezpieczne lądowanie. W przypadku samolotów startujących dopilnowuje, aby wszystkie parametry techniczne, jak godzina startu, poprawność pasa, ustawienia samolotu były dopełnione. Jego rola polega na współpracy z pilotami, ale w większości w rejonie lotniska. 

Poza kontrolą ruchu lotniczego nasz gość opowiada również o innych służbach, które są ważne i potrzebne w codziennej pracy służb lotniczych. Jeżeli jesteście zainteresowani, jak wygląda procedura startu dla prywatnego helikoptera, koniecznie posłuchajcie co ciekawego ma do powiedzienia Tomasz! 

Tomasz Wróbel przybliża nam również, jak wygląda jego codziennie miejsce pracy, czyli wieża kontroli ruchu lotniczego. Opowiada również, jak wygląda jego codzienna praca w różnych porach dnia, z kim i jak musi współpracować, aby zapewnić bezpieczne lądowanie i start dla pasażerów przylatujących na krakowskie lotnisko. 

Zapraszamy już dziś na wywiad z Tomaszem dostępny w Dworek TV! 


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content