Trifonidis Roots Septet | KONCERT

Siedmiu doskonałych muzyków z których każdy jest artystą którego twórczości warto słuchać. Każdy ma swój niepowtarzalny styl i tworzy czerpiąc inspiracje z różnych kultur i gatunków muzycznych. Razem tworzą Trifonidis Roots Septet mieszankę doskonałych brzmień, których będziecie mogli posłuchać na kanale DWOREK.TV w piątek 12 marca o godz. 19:00.

Trifonidis Roots Septet to zespół, w skład którego wchodzą wybitni instrumentaliści wywodzący się z gatunków muzycznych, zakorzenionych w odmiennych kulturach, a jednak bardzo bliskich sobie i ideowo spójnych. Akustyczne instrumenty pochodzące z Afryki, Europy, Bliskiego Wschodu, improwizacja, trans, energia, ambientowa przestrzeń i soundscape, jazzowe wariacje i melodyjne tematy – to wszystko tworzy zwartą całość, będącą mocnym głosem w gatunku World Music. Założycielem zespołu jest Maciej Trifonidis– kompozytor i producent.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na PREMIERĘ

Każdy z siedmiu członków zespołu Trifonidis Roots Septet to doświadczony muzyk o dorobku, który warto zaznaczyć:

Maciej Trifonidis – producent, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny i animator kultury. Od niedawna redaktor w krakowskim Radio JazzKultura

Artysta jest także założycielem i liderem zespołów: Acoustic Ethno Orchestra, TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis ‘Motion Pictures’ Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtworzy formację Horny Trees i jest właścicielem wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę, którą tworzy wpływ ma fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Organizuje i współtworzy projekty o charakterze muzycznym, interdyscyplinarnym i edukacyjnym.

Joachim Mencel – pianista, lirnik, kompozytor, producent muzyczny, dr hab. – adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie, odznaczony m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nazywany „romantykiem polskiej pianistyki jazzowej”. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, mieszka i pracuje w Krakowie.

Stanisław Słowiński to krakowski skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Muzyka była z nim od najmłodszych lat. Szukając w niej swojego miejsca zanurzył się m.in. w liryzmie Fryderyka Chopina, czy progresywnej harmonii Karola Szymanowskiego. Dało mu to przepustkę do rozwinięcia skrzydeł, a Grand Prix 39. Jazz Juniors stało się dla niego katalizatorem energii muzycznej. Jest także współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki. Według znawców to nie tylko kolejny, kreatywny artysta, ale znamienity wirtuoz jazzowej tradycji i godny spadkobierca Michała Urbaniaka, Krzesimira Dębskiego, Zbigniewa Seiferta.

Leszek Hefi Wiśniowski tworzy unikatowe projekty z ikonami światowego fletu jazzowego i awangardowego, m.in. Jamiem Baumem i Robertem Dickiem. W 2018 r. został zaproszony do wspólnego koncertu „Tribute to Dave Valentine” który odbył się w Orlando w USA, gdzie wystąpił obok amerykańskich znakomitości fletowych jak Ernesto Fernandez, Orlando “Maraca” Valle Ali Ryerson, Nestor Torres, Mark Vinci. Współpracował również z wieloma artystami reprezentującymi bardzo różne obszary estetyczne.

Muzyk konsekwentnie wykracza poza ramy jednego stylu czy gatunku, intuicyjnie łącząc odległe przestrzenie muzyczne. Głównie związany jest z muzyką jazzową i współczesną. Jako pedagog związany jest  Katedrą Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Szkołą Muzyczną im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

Ablaye Badji – senegalski artysta – jest multiinstrumentalistą, członkiem sławnej rodziny griotów – Cissoko. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, z których najbardziej pokochał korę. Jego styl gry na korze jest unikatowy, a wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej przez niego muzyce charakteru.

Jako profesjonalny muzyk gra na całym świecie. Jest założycielem The Badji Band. To nie tylko performer, ale także świetny, kreatywny nauczyciel. Ablaye specjalizuje się w przekazywaniu tradycyjnych rytmów tak, aby uczniowie uczyli się w atmosferze przepełnionej radością.

Marek Smok Rajss – Muzyk na co dzień grający na instrumentach perkusyjnych, kompozytor i aranżer muzyki do spektakli teatralnych, filmów i widowisk tanecznych, m.in. Qube, Odyseja Kościuszkowska, Drum & Fight, Deep Trip, Szara Służba, Alchemia Światła, Preludium Słowiańskie. Założyciel i lider grupy WATAHA Drums, oryginalnej formacji perkusyjnej, wykorzystującej w widowiskach eksperymenty będące połączeniem synchronizacji muzyki, ruchu i światła z interaktywną wirtualną scenografią, generowaną z rzutników w czasie rzeczywistym.

Związany z artystami, m.in. Basia Trzetrzelewska, Rudi Schuberth, Golec uOrkiestra, Adam Sztaba. W swoim warsztacie wykorzystuje umiejętności sound designu, co pozwala mu ciekawie zestawiać muzykę z efektami dźwiękowymi. Jest jednym z pierwszych artystów, pracujących w systemie dźwięku 3D, także w wersji plenerowej.

Ryszard Pałka – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. W swoim dorobku współpracował z wieloma muzykami z Polski i z zagranicy. Między innymi z: Januszem Muniakiem, Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kaczmarczykiem, Dominikiem Wanią, Jazz Band Ball Orchestra, Tomem Pereira (USA), Terence Ngassa. Posiada również wieloletnie doświadczenie na scenie popowej. Obecnie spełnia się również w roli realizatora dźwięku oraz współproducenta we własnym studiu nagrań. Zajmuje się działalnością edukacyjną.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content