Mikołaj Rejs | WYWIAD

Zajmuje się street artem, ale w nietypowym wydaniu. Jego murale są zamieszkane przez leśne bóstwa i inne fantastyczne stwory. Kreuje bardzo klimatyczne światy w przestrzeniach zapomnianych przez ludzi, a jego prace odznaczają się bardzo indywidualnym stylem. Gościem Renaty Głowackiej w programie „Świat na głowie” był Mikołaj Rejs. Premiera – piątek, 5 marca 2021, o godz. 18.00 na kanale Dworek TV.

Mikołaj Rejs wykonuje i projektuje murale, obrazy, ilustracje. Od końca lat 90-tych aktywnie działa w sferze sztuki ulicy. Zajmuje się również edukacją artystyczną oraz społeczną funkcją sztuki. Tematyka tworzonych przez niego prac często jest zatopiona w ludowych mitach, a także odnosi się do historii miejsc i znanych postaci, jak np. w przypadku muralu poświęconego Tadeuszowi Kościuszce w Dworku Białoprądnickim.

Gdzie znaleźć murale Mikołaja Rejsa w Krakowie? Czym różni się graffiti od muralu? Podczas spotkania porozmawiamy również m.in. o akcji artystycznej „Siew”, pracy twórczej, ulotności street artu, a także o książce „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom”, do której artysta wykonał ilustracje.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content