Walimy w Kocioł | WYWIAD

Grupa perkusyjna “Walimy w Kocioł” to zespół złożony z pasjonatów sztuki perkusyjnej. Gośćmi Renaty Głowackiej w ostatnim tym roku, finałowym odcinku programu “Świat na Głowie” byli Tomek Kinecki i Joanna Balicka. Zapraszamy już w ten wtorek o 19:00!

Podczas występów “Walimy w Kocioł” zabierają publiczność w muzyczną podróż, wykorzystując różnorodne instrumenty perkusyjne, takie jak werble, bębny basowe, tomy, bębny afrykańskie, kotły symfoniczne, gongi, a nawet nietypowe elementy, jak 200-litrowe beczki po oleju. To unikalne połączenie klasycznych i nietypowych instrumentów tworzy dźwięk, który zaskakuje i przyciąga uwagę słuchaczy.

Liderem grupy jest Tomasz Kinecki, doświadczony perkusista, instruktor gry na perkusji oraz organizator wydarzeń kulturalnych. Kinecki, będący twórcą zespołu, ma bogate doświadczenie muzyczne, współpracując m.in. z Grupą Furmana, Watahą Drums, Bielską Orkiestrą Dętą czy Retrospekcją. Jego zaangażowanie w kulturę zostało docenione tytułem “Osobowość Roku 2019 Województwa Śląskiego” w kategorii “Kultura”.

Historia “Walimy w Kocioł” sięga 8 lat wstecz. Rozpoczyna się od warsztatów perkusyjnych dla dorosłych. Z biegiem czasu warsztaty przekształciły się w zespół, a zespół przekształcił się w grupę koncertową muzyków-amatorów. Charakterystyczne połączenie klasycznych i nietypowych instrumentów pozwala na kreatywne interpretacje utworów, łącząc na przykład kawałki AC/DC czy Rammsteina z elementami muzyki symfonicznej.

“Walimy w Kocioł” nie ograniczają się jedynie do koncertów – ich występy obejmują pokazy na różnorodnych wydarzeniach, od koncertów i pikników, poprzez wesela, po wydarzenia sportowe. Grupa oferuje także naukę gry na perkusji dla chętnych, niezależnie od wieku.

W ostatnim czasie “Walimy w Kocioł” udowodnili swoją wszechstronność, wydając świąteczny utwór “Idą Święta” na Mikołajki tego roku. Kolejnym wyrazem ich artystycznego zróżnicowania było połączenie sił z rock’n’rollowym bielskim zespołem Pociąg Rock’n’Roll. Wspólnie stworzyli niezapomniany utwór, gdzie muzykę skomponował Janusz Zalewski, a tekst napisała Anna Płaczkowska.

Niebagatelnym osiągnięciem grupy było także wystąpienie na Stadionie PGE Narodowy podczas meczu towarzyskiego Reprezentacji Polski przeciwko Chile. To wydarzenie potwierdza ich profesjonalizm i umiejętność poruszania publiczności na największych scenach. “Walimy w Kocioł” nie tylko grają na perkusji – tworzą niepowtarzalne show, które zapada w pamięć każdemu, kto ma przyjemność być częścią ich muzycznego świata.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content