WaluśKraksaKryzys | WYWIAD

WaluśKraksaKryzys – gitarowe objawienie alternatywnego rocka 2019 roku, “wściekłe brzmienie”, “punkowa bezczelność”, “buntownicza natura” – tak określają go fani i krytycy, natomiast sam siebie jako “prosty w obsłudze chłopak”

Ujmująco szczery WaluśKraksaKryzys,  naturalny do bólu fenomen alternatywnej sceny, wrażliwy w swojej prostocie oraz daleki od wykreowanego sztucznie wizerunku “gwiazdy”, chłopak z podkrakowskiej Skały swoją muzyką doskonale wpisał się w potrzeby nie tylko swoich rówieśników a napisane przez niego teksty pełniły rolę nie tylko własnej autoterapii.

Pierwsza, nagrana w amatorskich warunkach płyta MiłyMłodyCzłowiek, została szybko doceniona i uchyliła drzwi do znaczących scen i festiwali. Kolejny album ATAK nagrany już w prawdziwym studiu zapewnił Walusiowi udział w takich festiwalach jak Męskie Granie czy Pol’andRock Festiwal. Charakterystyczne, mocne w odbiorze teledyski jak np. To co miedzy nami wpisały Walusia w poczet artystów wobec których nie sposób przejść obojętnie.

Szanowni Państwo, WaluśKraksaKryzys jest gościem Renaty Głowackiej. Zapraszamy do oglądania wywiadu!

Więcej o artyście przeczytasz stronie na Facebooku


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content