Weronika Penar | WYWIAD

Naszą kolejną gościnią była Weronika Penar, specjalistka behawiorystyki kociej. Na wywiad zapraszamy już w ten wtorek o 19:00!

Na kanale Purr Science – Naukowo o kotach, Weronika Penar porusza różne tematy dotyczące kocich spraw. Od najmłodszych lat interesowała się kocim światem. Ukończyła studia biologiczne, gdzie skupiała się na problemach adaptacyjnych i zachowaniach społecznych kotów rasowych. Następnie obroniła doktorat na krakowskim Uniwersytecie rolniczym dotyczący zdolności poznawczych i komunikacji wokalnej kotów rasowych.

Cały czas się edukuje, ale także edukuje innych! Prowadzi zajęcia dla studentów w zakresie etologii i lepszego zrozumienia zwierzęcych zachowań. W naszym wywiadzie dowiecie się więcej o behawiorze kotów, ich zachowaniach i felinoterapii. Weronika Punar mrucząco wprowadzi Was w koci świat.

Skorzystanie z pomocy kociego behawiorysty jest istotne, gdy kot wykazuje niepożądane zachowania. Behawioryści są wyspecjalizowanymi profesjonalistami, którzy mogą zidentyfikować przyczyny problemów behawioralnych, opracować plan interwencji i pomóc właścicielom w nawiązaniu zdrowej relacji z ich zwierzęciem.

Możecie się zastanawiać, czym jest felinoterapia? Jest to forma terapii, która wykorzystuje obecność kotów w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego osób potrzebujących wsparcia. Felinoterapia zyskuje coraz większą popularność dzięki korzystnemu wpływowi, jaki zwierzęta te mogą mieć na dobre samopoczucie ludzi. O tym również opowie Wam nasza specjalistka do spraw kociach – Weronika Penar.

Zapraszamy na premierę!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content