Wiktoria Zwinczewska | WYWIAD

Lek. Wiktoria Zwinczewska będzie naszą kolejną gościnią w programie “Świat na Głowie”. Serdecznie zapraszamy na premierę!

Ma ponad 30 lat doświadczenia, specjalizację z okulistyki i umiejętność łączenia medycyny tradycyjnej (zachodniej) z medycyną chińską, a także hirudoterapią. Lek. Wiktoria Zwinczewska jest wszechstronną osobą, która stara się zawsze patrzyć na szersze spektrum i podchodzić holistycznie do leczenia swoich pacjentów. Praktykuje również akupunkturę. Od 2014 roku tworzy Instytut Medycyny Chińskiej i Integracyjnej w Krakowie.

W swoich mediach społecznościowych uczy innych, jak patrzyć całościowo na organizm i wprowadzać dostępne formy diagnozy w codzienne życie. Prowadzi szkolenia z zakresu akupunktury w TCM, akupunktury ucha i hirudoterapii. Występuje na polskich i zagranicznych kongresach związanych z medycyną integracyjną.

Hirudoterapia i akupunktura to tradycyjne metody leczenia, oparte na starożytnych praktykach medycznych. Hirudoterapia wykorzystuje pijawki lekarskie do pobudzania krążenia krwi i redukcji stanów zapalnych. Substancje wydzielane przez pijawki mają potencjał przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Z kolei akupunktura, pochodząca z chińskiej medycyny, opiera się na wkłuwaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele, mających wpływ na przepływ energii życiowej, zwanej “qi”. Oba podejścia zdobywają uznanie ze względu na swoją skuteczność w łagodzeniu bólu, redukcji stresu i poprawie ogólnego zdrowia, choć ich skuteczność może się różnić u różnych osób.

Medycyna integralna, którą praktykuje lek. Wiktoria Zwinczewska zdobywa coraz większe uznanie, łącząc naukowe podejścia z terapiami holistycznymi. Skupia się na aspektach fizycznych, emocjonalnych i duchowych pacjenta, integrując konwencjonalne leczenie z alternatywnymi metodami. To kompleksowe podejście pozwala na leczenie całościowe, wspierając zdrowie i równowagę organizmu na wielu płaszczyznach.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content