Wojciech Szumański | WYWIAD

Gościem Jakuba Byczka w programie “Rozmowy Jazzkultury” był Wojciech Szumański, muzyk, wokalista i kompozytor tekstów. Premiera już we wtorek 26 czerwca o 19:00. Zapraszamy!

Wojciech Szumański jest młodym i bardzo zdolnym muzykiem, który parę lat temu podbił serca internautów na YouTubie. W 2013 roku wiele portali rozpisywało się na temat jego hitów, które zdobywały setki wyświetleń. Jego dowcipne ballady stały się hitem publiczności. Popularność pozwoliła mu na dalsze działanie i zaangażowanie się w swoją karierę muzyczną.

Regularnie koncertuje, co można zobaczyć na jego mediach społecznościowych. Jeździ po Polsce i gra dla różnych publiczności – od klubów po festiwale. W tym roku wystąpi na Pol’and’Rock Festival. Jego występy szybko się wyprzedają, co świadczy o jego popularności wśród słuchaczy.

Można śmiało powiedzieć, że Wojciech Szumański może być inspiracją dla wielu młodych artystów. Zaczynał od śmiesznych utworów i ballad na Youtubie. Utwory jak “Ballada o kocie”, “Od Zbyszka dla Grażki”, “Ballada o cyckach” czy “Ballada o miłości pana Zająca” oglądnęło ponad 12 milionów osób. Teraz koncertuje, ma stałych fanów oraz można go słuchać na największych platformach streamignowych. Wydał płytę “II”, którą można już nabyć w internecie.

Posłuchaj już dziś utworów Wojtka i wywiadu z nim na naszym kanale Dworek TV. Zapraszamy!


Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content