Wolność improwizacji | Dominik Wania

Jako pierwszy Polak nagrał solową płytę ECM Records Na swoim koncie ma dwa Fryderyki i jest tegorocznym nominowanym. Jest członkiem jednej z najważniejszych polskich formacji ostatnich lat z którą zagrał w najlepszych salach i na najlepszych jazzowych festiwalach na świecie. Dominik Wania jest gościem w kolejnym odcinku programu „Świat na głowie” w DWOREK.TV. Premiera już w środę, 14 lipca 2021 o godz. 18:00.

Podczas tworzenia płyty „Lonely Shadows” postawił na całkowitą improwizację. Zainspirować miało go samo miejsce, ludzie, instrument i atmosfera panująca w studio. Takie są też jego koncerty. Mimo iż stara się zbliżyć do utworów z płyty, nawiązać do tematów, każdy koncert jest niepowtarzalny.

Zbliżającą się Noc Jazzu 2021 Dominik Wania uświetni występem z Jorgosem Skoliasem na scenie Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Z tej okazji artysta jest gościem w DWOREK.TV. W rozmowie z Renatą Głowacką opowiedział o powstawaniu płyty i współpracy z wytwórnią ECM Records, swoich inspiracjach, ulubionych muzykach, muzycznej drodze oraz pracy dydaktycznej w  Akademii w Krakowie i Katowicach.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na nasz kanał DWOREK.TV

Wszystkie nasze produkcje znajdziecie na kanale DWOREK.TV

Produkcja: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Skip to content