Dominik Wania | WYWIAD

Jako pierwszy Polak nagrał solową płytę ECM Records Na swoim koncie ma dwa Fryderyki i jest tegorocznym nominowanym. Jest członkiem jednej z najważniejszych polskich formacji ostatnich lat, z którą zagrał w najlepszych salach i na najlepszych jazzowych festiwalach na świecie. Dominik Wania jest gościem w kolejnym odcinku programu „Świat na głowie” w DWOREK.TV. Premiera – 14 lipca 2021 o godz. 18:00.

Podczas tworzenia płyty „Lonely Shadows” postawił na całkowitą improwizację. Zainspirować miało go samo miejsce, ludzie, instrument i atmosfera panująca w studio. Takie są też jego koncerty. Mimo iż stara się zbliżyć do utworów z płyty, nawiązać do tematów, każdy koncert jest niepowtarzalny.

Noc Jazzu 2021 Dominik Wania uświetnił występem z Jorgosem Skoliasem na scenie Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Z tej okazji artysta był tez gościem w DWOREK.TV. W rozmowie z Renatą Głowacką opowiedział o powstawaniu płyty i współpracy z wytwórnią ECM Records, swoich inspiracjach, ulubionych muzykach, muzycznej drodze oraz pracy dydaktycznej w  Akademii w Krakowie i Katowicach.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content