Wolontariusze IntegrART | WYWIAD

Już w ten wtorek zapraszamy na wyjątkową rozmowę, której gośćmi będą wolontariusze projektu INTEGRart Volunteer in’ Kraków. Premiera o 19!

Rozmowa z wolontariuszami projektu IntegrART dotyczyła ich doświadczeń, motywacji do działania oraz perspektyw na przyszłość. Ana, Francuzka, podkreślała znaczenie walki o prawa obywatelskie, motywowana świadomością niesprawiedliwości społecznej i politycznej. Wyraziła pragnienie uczestnictwa w protestach dla przyszłych pokoleń. Joseph, podróżnik i ilustrator, opowiadał o swojej pasji i planach kariery artystycznej.

W rozmowie z wolontairuszami projektu IntegrART poruszamy kwestie podróżowania po Europie, z Eurowizją jako przykładem uniwersalności muzyki. Daniel, urodzony na Krymie, podzielił się doświadczeniem migracji z powodu konfliktu oraz wyraził wartość demokracji i prawa do bezpiecznego życia. Zawarł nadzieję na powrót do ojczyzny. Mihaela, pochodząca z Mołdawii, podkreśliła korzyści związane z obywatelstwem rumuńskim w kontekście wolności podróżowania i uczestnictwa w projektach Erasmus+. Podsumowując, rozmowa dotyczyła złożonych kwestii tożsamości, migracji, demokracji i uniwersalnych wartości obywatelstwa europejskiego.

Zapraszamy na wywiad!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content