Wybitny wiolonczelista – Jakub Gucik

Wiolonczelista, kompozytor, popularyzator muzyki, redaktor JAZZKULTURA – Jakub Gucik jest gościem w kolejnym programie „Świat na głowie”. W rozmowie opowie m.in. jak powstawała jego ostatnia solowa płyta, dlaczego nie gra w orkiestrach i co ma wspólnego zjawisko dyfrakcji z muzyką improwizowaną. Premiera na kanale DWOREK.TV w piątek, 14 maja 2021 r. o godzinie 18:00.

Nazywany przez znajomych Człowiek Śrubokręt stworzył urządzenie dla osób niesłyszących i niedosłyszących umożliwiające słuchanie muzyki, a prywatnie zbudował łódkę którą pływa po Wiśle. Jednak dopiero jak mówi o wiolonczeli, muzyce, pracy nad płytą czy swoich kolejnych projektach możemy przekonać się jak wszechstronnym, zaangażowanym, pełnym pasji i talentu jest artystą i człowiekiem.

Jakub Gucik zajmuje się głównie wykonawstwem muzyki kameralnej. Wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, PerDuo Vnc i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi występuje w Polsce i za granicą. Od niedawna redaktor w JAZZKULTURA. Autor muzyki teatralnej, elektroakustycznej i elektronicznej. W każdym z tych projektów maksymalnie zaangażowany i z rozległymi planami na najbliższą przyszłość.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na nasz kanał DWOREK.TV

Wszystkie nasze produkcje znajdziecie na kanale DWOREK.TV

Produkcja: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Patronem medialnym jest Jezzitup.pl i Województwo Małopolskie

Logotypy jazz it up i małopolska
Skip to content