Mikołaj Trzaska | WYWIAD + KONCERT

Niezwykłą muzyczną niespodziankę Dworek TV przygotowała także na pierwszy dzień Nowego Roku. 1 stycznia 2021 o godz. 18.00 gościem prowadzącej Renaty Głowackiej będzie Mikołaj Trzaska -saksofonista, klarnecista, improwizator i kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej. Współtworzył legendarną grupę Miłość, grał i gra z największymi artystami sceny improwizowanej na świecie. Potrafi barwnie opowiadać nie tylko o muzyce, ale o życiu w ogóle, czego namiastką jest autobiografia artysty „Wrzeszcz!” wydana w listopadzie 2020 roku przez Wydawnictwo Literackie. Trzaska to człowiek o ogromnym doświadczeniu muzycznym i życiowym, a także gawędziarz, który chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami ze wszystkimi, którzy chcą słuchać. Po rozmowie, o godz. 19.00 odbędzie się premiera w pełni improwizowanego koncertu, który artysta zagrał dla Was na saksofonie altowym.

Mikołaj Trzaska to postać legenda i skarbnica opowieści. Współtworzył yassową grupę Miłość, grał i gra z największymi artystami sceny improwizowanej na świecie. Jako kompozytor muzyki filmowej dał się poznać pisząc utwory do filmów Wojtka Smarzowskiego („Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”). Jest popularyzatorem muzyki żydowskiej, którą wykonuje m.in. z zespołami Shofar. Współpracuje także m.in. z Andrzejem Stasiukiem. Mikołaj Trzaska to człowiek o ogromnym doświadczeniu muzycznym i życiowym, a także gawędziarz, który chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami ze wszystkimi, którzy chcą słuchać. W listopadzie 2020 roku Wydawnictwo Literackie wydało jego autobiografię „Wrzeszcz!”.

Bezpośrednio po wywiadzie o godz. 19:00 odbędzie się premiera koncertu.

Koncert Mikołaja Trzaski będzie w całości improwizowany, zagrany solo na saksofonie altowym. Trzaska ma ogromne doświadczenie muzyczne, które podparte jest dziesiątkami płyt i niezliczoną ilością koncertów. Był on współtwórcą yassowej grupy Miłość i założycielem formacji Łoskot. Współpracował z największymi artystami sceny improwizowanej na świecie, by wymienić tylko takie postaci, jak: Joe McPhee, Peter Brötzmann czy Ken Vandermark.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content