Zofia Trystuła-Hovhannisyan | WYWIAD

Najpierw zakochała się w dźwięku, później dowiedziała się, że był to duduk – starożytny symbol kultury Ormian. Aby głębiej poznać ormiańską kulturę muzyczną, zdecydowała się zamieszkać w Erywaniu i rozpocząć własne studia nad instrumentami tradycyjnymi. Gościem programu „Świat na głowie” będzie multiinstrumentalistka Zofia Trystuła-Hovhannisyan. Na premierę odcinka zapraszamy w piątek, 12 lutego 2021 roku o godzinie 18:00 na kanale DWOREK.TV

Swobodnie odnajduje się w wielu odmiennych stylistykach muzycznych, od muzyki klasycznej, jazzu, po klezmer, muzykę etniczną i tradycyjną. W swojej działalności artystycznej szczególną uwagę poświęca promowaniu kultury i muzyki ormiańskiej, do której pasja rozpoczęła się wraz z usłyszeniem po raz pierwszy dźwięku duduka.

Podczas spotkania z Renatą Głowacką, Zofia Trystuła – Hovhannisyan opowiedziała o magii ormiańskich brzmień, swojej fascynacji kulturą Ormian, życiu w Armenii, a także swojej muzycznej działalności w Polsce i zespole Organic Noises. Podczas spotkania nie zbraknie również gry na santurze, czyli perskich cymbałach – nowej muzycznej pasji artystki.

Zofia Trystuła-Hovhannisyan jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie oboju prof. Marka Mleczki. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami i dyrygentami, takimi jak Krzysztof Penderecki, Zbigniew Preisner, Diego Navarro, Hans Zimmer, Elliot Goldenthal, czy Dario Marianelli. Współpracuje także z licznymi instytucjami w kraju i za granicą, m.in.: Armenian National Opera Orchestra of Yerevan, Youth Orchestra of Armenia, Karabakh Chamber Orchestra, Beethoven Academy Orchestra , Cracovia Codra, Krakow Chamber Orchestra, Young Polish Philharmonic Orchestra, Krakow Old Town Orchestra. Brała udział w wielu konkursach muzycznych, festiwalach, trasach koncertowych, m.in.: w Polsce, Norwegii, na Islandii, we Francji, na Węgrzech, Grecji, we Włoszech, Czechach, Słowacji, Niemczech, Chinach, Słowenii, Portugalii, Armenii, czy Republice Górnego Karabachu.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na premierę.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content